Türk Denizcilik Portalı ve Denizcilik Firma Rehberi
TurkDenizcilik.com


Beşiktaş Tersanesi dünyada ilk 10’da

  Beşiktaş Tersanesi dünyada ilk 10’da

  2.000’den fazla deneyimli çalışanı bulunan Beşiktaş Tersanesi, gemi bakım ve onarımda dünyanın en aktif gemi tamir tersaneleri arasında sekizinci oldu.

  Beşiktaş Tersanesi, yıllık ortalama 180 gemi, bakım, onarım ve havuzlama projesiyle Avrupa’daki tersaneleri geride bırakkırken, CIC Changxing, Drydocks World Dubai, CMHI (Shenzhen), Huarun Dadong, Fujian Huadong SY, Shanhaiguan SB, Zhoushan Xinya’nın ardından 8’inci sıraya yerleşti.

  Clarksons’un yaptığı araştırmaya göre, dünya liderlerini geride bırakan Beşiktaş Tersanesi’nden sonra sırasıyla ilk 20’ye giren terseneler Longshan Shipyard, IMC-Yongyue, COSCO Zhoushan, COSCO Dalian SY, Dubai Sahipbuilding, ZESCO, Estaleiros Navais, Zhoushan AP Dockyard, Sembmarine (Tuas), Damen Sharjah, Chengxi Shipyard, Remontowa Repair.

  Müşterilerinin tamamını yabancıların oluşturduğu Beşiktaş Tersanesi ağırlıklı olarak Yunanistan, İtalya, Almanya, Danimarka, Hong Kong, Singapur ve Japonya merkezli önde gelen gemi sahipleri ve gemi işletme kuruluşlarına hizmet veriyor. 

  Beşiktaş Tersanesi
  Beşiktaş Tersanesi