Türk Denizcilik Portalı ve Denizcilik Firma Rehberi
TurkDenizcilik.com

Gizlilik Politikası

TurkDenizcilik.com için ziyaretçilerine ait kullanıcı bilgilerinin güvenliği; en az sağlanan içerikler kadar önemlidir. Bu sayfa, bilgi güvenliği ile ilgili olarak kullanıcıları bilgilendirmek için hazırlanmıştır.

Bu metinde kullanılan “Kullanıcı” terimi, siteyi üye girişi yaparak veya yapmaksızın herhangi bir şekilde kullanan her türlü gerçek ve tüzel kişiyi ifade etmektedir.

Kullanıcı Verilerinin Kaydedilmesi ve Güvenliği

  • Kullanıcılara ait özel veriler kayıt altına alınmamaktadır. Ziyaretçilerin site kullanıma dair veriler ancak anonim olarak site gezinme deneyimini geliştirmek amacıyla kaydedilebilmektedir. Siteye kayıt olan Kullanıcılara ait kullanım verileri ise, kendi kullanım tercihlerini belirleyebilecek seçenekleri sunmak amacıyla kaydedilmektedir.
  • Kullanıcıların sistemde üye olurken paylaştığı bilgilerin güvenliği turkdenizcilik.com’un sorumluluğundadır. Sistemde kayıtlı üye bilgileri şifrelenerek kaydedilmekte, olası bir dolandırıcılık ya da saldırı tehdidine karşı güvenli bir şekilde saklanmaktadır.
  • Üyelerin bilgileri ve şifreleri kendisine özeldir, başka kişi ya da kuruluşlarla paylaşılmaz. Bu konudaki ihmal yada kusurdan kullanıcı bizzat kendisi sorumludur.

Kullanıcı Verilerinin Bilgilerinin Kullanımı

  • Kullanıcıların ve üyelerin sistem üzerindeki kullanım verileri, daha iyi bir kullanıcı deneyimi geliştirme çalışmaları ve sistem iyileştirmelerinde referans veri olarak kullanılabilmektedir.
  • Ayrıca kullanım verileri; sistem geliştirme süreçlerinde istatistiksel bilgi sağlaması açısından anonim olarak kaydedilebilir, 3. kişi ve kuruluşlarla paylaşılabilir.
  • Siteye üye olurken paylaşılan ya da daha sonraki süreçlerde belirtilen kullanım tercihleri, site üzerindeki içeriklerden daha kolay yararlanılabilmesi için dikkate alınır. Sitenin kullanıcı tercihlerine göre şekillenen dinamik alanlarında, içerikler kullanıcı tercihlerine göre öncelikli olarak sunulabilmektedir.

Kullanıcı Bilgilerinin Paylaşımı

  • Kullanıcı tarafından siteye üye olurken belirlenen (veya ilişkilendirilen sosyal medya hesaplarında yer alan) “kullanıcı adı” gibi bilgiler, sadece site üzerinden gerçekleştirilen paylaşım ve yorumlar gibi işlemlerde tüm kullanıcılara açık olarak gösterilmektedir. Bunun dışındaki kullanıcı ve kullanım verileri sistem üzerinde güvenli bir şekilde saklanmaktadır.
  • turkdenizcilik.com sitesinde tüm kullanıcı ve ziyaretçilerin ip adresi kayıt altına alınmaktadır ve yasal işleme sebebiyet verecek faaliyetleri sonucu adli makamlarca istenmesi durumunda kullanıcı bilgileri ve ip adresleri yetkililerle paylaşılacaktır.
  • Bu sayfada yer alan gizlilik politikası ile ilgili olarak ortaya çıkabilecek tüm ihtilaflar, münhasıran Türk hukukuna ve İstanbul mahkemeleri ve icra dairelerinin yargı yetkisine tabidir.

Her türlü öneri, değerlendirme ve şikayetlerinizi bizimle paylaşmanızdan mutluluk duyarız.