Türk Denizcilik Portalı ve Denizcilik Firma Rehberi
TurkDenizcilik.com


Dev kruvaziyer dünyanın en büyük transit limanına demir attı

  Dev kruvaziyer dünyanın en büyük transit limanına demir attı

  Dünyanın en büyük kruvaziyer gemisi olan Icon of the Seas (Denizlerin İkonu) seferlerine başladı. Titanik’ten 5 kat daha büyük, Paris’in simge yapısı Eyfel Kulesi’nden daha uzun olan dev gemi 18 Ocak’ta Global Yatırım Holding bağlı kuruluşu ve dünyanın en büyük kruvaziyer liman işletmecisi Global Ports Holding’in bünyesinde bulunan Nassau Kruvaziyer Limanı’nı ziyaret etti.

  Global Yatırım Holding ve Global Ports Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kutman, “Dünyanın en büyük transit limanı olan Nassau Kruvaziyer Limanı’nda dünyanın en büyük kruvaziyer gemisini ağırlamış olmaktan son derece mutluyuz. Kendi alanında dünyanın iki en büyüğü bir araya gelmiş oldu” dedi.

  Global Yatırım Holding bağlı kuruluşu ve dünyanın en büyük kruvaziyer liman işletmecisi olan Global Ports Holding’in (GPH) portföyünde bulunan Bahamalar’daki Nassau Kruvaziyer Limanı dünyanın en büyük kruvaziyer gemisine ev sahipliği yaptı. Titanik’ten 5 kat büyük ve Eyfel Kulesi’nden daha uzun olan dünyanın en büyük kruvaziyer gemisi Icon of the Seas’in (Denizlerin İkonu) 18 Ocak’ta Nassau Kruvaziyer Limanı’nı ziyaret etti. 

  ‘Nassau’da başardıklarımızdan gurur duyuyoruz’

  300 milyon dolarlık yatırım ile geçtiğimiz yıl Mayıs ayında Nassau Kruvaziyer Limanı’nın yenilendiğini hatırlatan Global Yatırım Holding ve Global Ports Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kutman yaptığı açıklamada “Dünyanın en büyük transit limanı olan Nassau Kruvaziyer Limanı’nda dünyanın en büyük kruvaziyer gemisini ağırlamış olmaktan son derece mutluyuz. Kendi alanında dünyanın iki en büyüğü bir araya gelmiş oldu. Nassau Kruvaziyer Limanı’nda başardıklarımızdan gurur duyuyoruz” dedi.

  Global Ports Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kutman
  Global Ports Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kutman