Türk Denizcilik Portalı ve Denizcilik Firma Rehberi
TurkDenizcilik.com


Sirena Marine Yeni Modeli Sirena 48 Hibrit’i Tanıttı

  Sirena Marine Yeni Modeli Sirena 48 Hibrit’i Tanıttı

  Sirena Marine, sürdürülebilirlik adına yeni bir başlangıcı temsil eden Sirena 48 Hibrit modelini tanıttı. Sirena 48 Hibrit, entegre güneş panelleri ve çift 213kW elektrikli motorları ile sürdürülebilir yaşam için tekne severlere sessiz ve emisyonsuz seyir imkânı sunuyor. 

  Türkiye’nin küresel tekne üreticisi Sirena Marine, 150 dönümlük bir alana yayılan Bursa Orhangazi’deki entegre tesisinde, 1000’in üzerinde çalışan ile hayata geçirdiği yenilikçi teknelerle dünyadaki motor yat tutkunlarının ilk tercihlerinden biri olmaya devam ediyor.

  Sirena Marine, Türkiye’de seri üretim yapan tek firma olmasının yanı sıra kendi kategorisinde dünyanın önde gelen üreticileri arasında bulunuyor. Sınıfında seri üretim yapan hiçbir markanın sunmadığı müşteriye özel kişiselleştirme imkanını sunan Sirena Marine, üretimini yaptığı boyutlardaki teknelerde ulaşılabilecek en geniş alanları, konforu ve işlevselliği; performans, verimlilik ve estetikten ödün vermeden sunabiliyor. Yat üretiminde Türkiye’de tek Ar-Ge Merkezi olarak dikkat çeken Sirena Marine’in Bursa Orhangazi’deki tesisinin yanı sıra Tuzla Tersanesi içinde bir hangarı ve bu yıl Yalova’da başlattığı bir yatırımı da bulunmakta.

  Ar-Ge Merkezi yapılanması sayesinde her şeyi kendi içerisinde entegre bir sistem ile çözümleyen Sirena Marine, %100 Türk işçiliği ile ürettiği teknelerle dünyanın dört bir yanında Türkiye’nin gururu olmaya devam ediyor. Sürdürülebilirlik stratejisi kapsamında ürettiği teknelerde emisyonları düşürmek için birçok araştırma ve geliştirme projesi üzerinde çalışan Sirena Marine, yeni Sirena 48 Hibrit modeli ile bu konuda yeni bir başlangıca imza attı. 

  Sirena 48 Hibrit modelinin bir ilk olduğunu ve devamının da geleceğini açıklayan Sirena Marine Yönetim Kurulu Başkanı İpek Kıraç, “Sirena Marine bugün Türkiye’nin küresel tekne üreticisi olarak el işçiliği, yaratıcılığı ve kalitesi ile dünyanın dört bir yanında tekne severlerin ilk tercihlerinden biri haline gelmiş durumda. Bugüne kadar 500’den fazla tekne üreterek dünya pazarlarının aranan oyuncusu olduğumuzu gösterdik. Şimdi Sirena 48 Hibrit ile yepyeni bir başlangıca daha imza atıyoruzSirena 48 Hibrit, bundan sonra motor yatların da egzoz emisyonu olmadan sessiz seyir yapabilmesinin mümkün olduğunu gösteriyor. Sürdürülebilirlik bizim için artık bir iş yapış biçimi ve Ar-Ge Merkezimiz tüm projelerin merkezine sürdürülebilirliği koyarak hareket ediyor. Bundan sonra tüm modellerimize bu sistemi entegre ederek devam ettireceğiz. Mümkün olan her modelimizde hibrit sistemleri uygulayarak emisyonları azaltacak, sürdürülebilir yaşam için çalışmaya devam edeceğiz” dedi

  Sirena 48 hibrit, çift 213kW elektrikli motorla sevk edilirken, standart batarya kapasitesiyle 15 mil, opsiyon batarya kullanıldığında ise 30 mil kadar yol kat edebiliyor. Bu sayede, tekne, bir dizel sistemin gürültüsü ve emisyonları olmaksızın bağlı bulunduğu marina ya da demir attığı bölgeden sessizce ayrılabiliyor.

  Daha uzun menzil ve daha fazla sürat için, iki adet yüksek verimli jeneratör, tekneyi sevk ve aküleri şarj etmek için gereken elektriği üretmek üzere devreye giriyor. Bu sistem çok daha etkili ve verimli çalışırken, gürültüyü ve titreşimi en aza indiriyor. Tekne gideceği yere ulaştığında aküler tekrar dolmuş olduğundan tamamen sessiz bir şekilde bekleyebiliyor. Aynı zamanda klima, ses ve görüntü sistemleri, çeşitli elektrikli mutfak araç ve gereçleri jeneratörleri çalıştırmaya gerek kalmadan 8 saatten fazla kullanılabiliyor.

  Sirena Marine Yönetim Kurulu Başkanı İpek Kıraç
  Sirena Marine Yönetim Kurulu Başkanı İpek Kıraç
  Sirena 48 Hibrit
  Sirena 48 Hibrit
  Sirena 48 Hibrit
  Sirena 48 Hibrit