Türk Denizcilik Portalı ve Denizcilik Firma Rehberi
TurkDenizcilik.com


Yalıkavak Marina, Prime Traveller Dergisi tarafından “En İyi Yat Marinası” olarak seçildi

  Yalıkavak Marina, Prime Traveller Dergisi tarafından “En İyi Yat Marinası” olarak seçildi

  Yalıkavak Marina, dünyanın en prestij sahibi ödüllerinden biri olan Prime Traveller Awards’ta “En İyi Yat Marinası” seçildi. Rusya’nın nn iyi dergilerinden Prime Traveller Dergisi ve PRIME Concept konsiyerj kulübünün ortak markalı bir projesi olan Prime Traveller Awards, Rusya’da düzenlenen organizasyonda, Yalıkavak Marina’yı birincilik ödülüne layık gördü.

  Yalıkavak Marina, dünyanın en prestijli ödüllerini toplamaya devam ediyor. The British Yacht Harbour Association (TYHA) tarafından “2018-2019 Dünya’nın En İyi Süper Yat Marinası” ödülüne layık görülen, yine TYHA tarafından 5 Altın Çapa sahibi Yalıkavak Marina’ya, bu kez de Rusya’da düzenlenen Prime Traveller Awards’tan “En İyi Yat Marinası” ödülü geldi.

  10 yıldan fazla süredir iş, politika ve kültür alanlarında önemli isimlere seyahat ve life style alanında hizmet veren Prime Traveller dergisi, Prime Concept Club tarafından Sanoma Independent Media yayıneviyle birlikte 2007 yılında kuruldu. Seçkin dağıtım noktalarına sahip olan Prime Traveller dergisi; Federasyon Konseyi üyelerine, Büyükelçiliklere, Moskova havaalanları VIP alanları, önde gelen havayollarına, otellere, golf ve özel kulüplere, fitness kulüplerine, bankalara ve özel banka müşterilerine, restoranlara ve lüks güzellik salonlarına temin ediliyor.

  14 dalda ödüle sahip Prime Traveller Awards 2019’un kazananları, profesyonel jüri üyeleri, Prime Concept kulübü üyeleri ve Prime Traveller dergisinin yayın ekibi tarafından seçildi.

  Türkiye’nin İlk Yüksek Kapasiteli Süper Yat Limanı

  620 yanaşma kapasitesine sahip olan Türkiye’nin ilk yüksek kapasiteli süper yat limanı olan Yalıkavak Marina, yat sahipleri ve ziyaretçilerine dinamik bir yaşam stili ve eşsiz ayrıcalıklar sunmanın yanı sıra, 140 metreye kadar LOA’ya sahip yatlar için konfor ve teknik hizmetler de veriyor.

  Yalıkavak Marina 100’ün üzerinde marka, gurme restoran, gece kulübü, kafe, spa, fitnesss ve çeşitli konsiyerj hizmetlerine ev sahipliği yapıyor.

  Tüm bunlara ek olarak Dubai’den Moskova ve Monako’ya uzanan dünyaca ünlü sergilerde Türkiye’yi temsil eden Yalıkavak Marina 1000’den fazla kişiyi istihdam etmekte ve dünya çapında 120 ülkeden 2 milyonu aşkın misafir ağırlamakta. Yalıkavak Marina Bodrum Yarımadası ve Yalıkavak bölgesini dünya çapında tanıtmaya ve güçlü marka statüsü ile Türkiye’yi temsil etmeye devam ediyor.

  Yalıkavak Marina Hakkında

  The British Yacht Harbour Association (TYHA) tarafından “2018-2019 Dünya’nın En İyi Süper Yat Marinası” ödülüne layık görülen,yine TYHA tarafından 5 Altın Çapa sahibi Yalıkavak Marina, Türkiye’nin ilk yüksek kapasiteli süper yat marinasıdır. 620 yatı aynı anda ağırlayabilen, hem yat sahiplerine hem de ziyaretçilere dinamik bir yaşam stili ve eşsiz ayrıcalıklar sunan Yalıkavak Marina, konforlu tesisleri ve tecrübeli teknik servisiyle 140 metre uzunluğa kadar olan süper yatlara hizmet vermektedir. 2019 yılında aralarında ikonik M/Y Phoenix II, S/Y Better Place, M/Y O’Mega ve M/Y Lady M & M/Y Saluzi’nin de bulunduğu 90’dan fazla super yat Yalıkavak Marina’yı ziyaret etti ve daha fazlası bize doğru yelken açıyor!

  Yalıkavak Marina, 100’den fazla markaya, gurme restoranlara, barlara, kafelere, kulüplere, çeşitli eğlence mekanlarına ev sahipliği yapmaktadır.

  Yalıkavak Marina ailesi bünyesinde yer alan Yalıkavak Marina, Alışveriş Merkezi, Y-Lounge&Restaurant, Yalıkavak Marina Beach Hotel, Yalıkavak Marina Boutique Hotel ve Spa & Fitness Merkezi ile tüm yıl boyunca üstün hizmet kalitesiyle ziyaretçilerini ağırlamaktadır.

  Yalıkavak Marina, Dubai, Moskova ve Monaco gibi birçok farklı şehirde gerçekleşen dünyaca ünlü fuarlarda Türkiye’yi temsil etmektedir. Ayrıca Yalıkavak Marina bölgenin en büyük charter fuarı olan TYBA (Türkiye Yatçılık ve Brokerlar Derneği) Yacht Show’un ve Uluslararası Balık Avcılığı Federasyonu sertifikalı her yıl düzenlenen MOST Bodrum (Akdeniz Uluslararası Sportif Balıkçılık Turnuvası) Kupası’nın ana sponsoru ve evsahibidir. Bunların yanısıra Uluslararası Denizcilik Festivali’nin ve Bodrum Cup Yelken yarışlarının da ana sponsorudur.

  Yalıkavak Marina “UNICEF Platin Kanatlar” programının gururlu bir katılımcısıdır ve UNICEF Türkiye Ulusal Komitesi’ne destek olarak hem Türkiye hem de dünya çapındaki yardıma muhtaç çocukların temel haklarına kavuşmaları için çaba göstermektedir.

  Yılda 1000’den fazla kişiye istihdam sağlayan Yalıkavak Marina, dünyanın 120 ülkesinden gelen misafirlerlerini ağırlamaktadır. Bodrum Yarımadası’nın ve Yalıkavak bölgesinin uluslararası platformlarda tanıtılması için yürüttüğü çalışmalar ile Yalıkavak Marina’nın misyonu ise güçlü marka kimliği ile Türkiye’yi önümüzdeki yıllarda da en iyi şekilde temsil etmektir.

  Yalıkavak Marina
  Yalıkavak Marina
  Yalıkavak Marina
  Yalıkavak Marina
  Yalıkavak Marina
  Yalıkavak Marina