Türk Denizcilik Portalı ve Denizcilik Firma Rehberi
TurkDenizcilik.com


Unimarin Denizcilik

ADRES
Emek Mah. Nato Yolu No:282 Kat:2 Sancaktepe - İstanbul
FİRMA HAKKINDA
FOTO GALERİ
VİDEO
KONUM

Bir aile şirketi olan Unimarin Denizcilik San. ve Tic. Ltd Şti’nin geçmişi Osmanlı döneminde İnebolu’da faaliyet gösteren Kayıkçılar ve Mavnacılar Loncası’na kadar uzanır.

İnebolu’daki birçok aile gibi küçük ahşap teknelerle denizcilikle uğraşan aile bireyleri, Kurtuluş Savaşı yıllarında İstanbul ile kurmuş oldukları ilişkiler neticesinde, savaş sonrasında İstanbul’a göç etmişlerdir.

İstanbul’da, ahşap mavna diye tabir edilen, zamanına göre büyük sayılabilecek tonajda bir tekne sahibi olmasıyla birlikte, ailenin denizcilik hayatı daha belirgin bir hal almıştır.

Aile bireyleri, Osmanlı döneminden günümüze kadar denizcilik sektörünün değişik branşlarında kurmuş oldukları şirketlerle faaliyetlerini sürdürmektedirler.

Unimarin Denizcilik San. ve Tic. Ltd. Şti., günümüzün modern  gemi işletmeciliği anlayışıyla, alanında en son teknolojiyi kullanan uzman personel kadrosuyla deniz işletmeciliği ve boğaz acenteliği  faaliyetlerini sürdürmektedir.

İnebolulu Mavnacılar Loncası’na, Kurtuluş Savaşı’nda İstanbul’dan gelen insan ve cephanenin İnebolu yoluyla Ankara’ya sevk edilmesindeki üstün hizmetlerinden dolayı TBMM tarafından 11 Şubat 1924‘te İstiklal Madalyası verilmiştir.

Henüz resim eklenmemiş.

Henüz video eklenmemiş.