Türk Denizcilik Portalı ve Denizcilik Firma Rehberi
TurkDenizcilik.com


Ortak Sağlık ve Güvenlik Birimi (OSGB)

  Ortak Sağlık ve Güvenlik Birimi (OSGB)

  OSGB – Ortak Sağlık ve Güvenlik Birimi

  OSGB açılımı ile Ortak Sağlık ve Güvenlik Birimi, İş Sağlığı ve Güvenliği Hizmetleri Yönetmeliği ile tanımlanan ve en son düzenlenmiş olan yasaya göre 1 işçinin dahi çalıştığı sanayi olarak görülen veya görülmeyen her tüm işyerlerine iş yeri hekimi ve iş güvenliği uzmanı sağlayan kuruluşlardır.

  OSGB şirketleri, T.C. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığınca yetkilendirilmiş kurumlardır. Acar Ortak Sağlık ve Güvenlik Birimi A.Ş’de Bakanlıkça yetkilendirilmiş, sertifikalı uzman kadrosu ile hizmet veren bir şirkettir.

  İşyeri hekimi ve İş Güvenliği Uzmanı hizmetine ihtiyacı olan şirketler OSGB şirketlerinden hizmet alabilirler. Acar OSGB A.Ş. deneyimli kadrosu ile tüm şirketlerin İş Güvenliği Uzmanı, İşyeri Hekimi ve Sağlık Personeli ihtiyacını karşılayabilecek kapasitededir.

  OSGB Nedir ve OSGB Hizmetleri hakkında daha fazla detaylı bilgi edinmek için, https://www.acarosgb.com.tr/osgb-nedir/ makalesini okuyabilirsiniz.

  İstanbul OSGB Firmaları – ACAR OSGB A.Ş.
  İstanbul’da hizmet vermekte olan ve bakanlıktan izinli birçok OSGB şirketi bulunmaktadır, fakat her şirket her işyerine hizmet verememektedir. OSGB şirketine bağlı olarak çalışan personellerin birçoğu hizmet verdikleri işyerlerini ziyaret etme konusunda sıkıntı yaşamaktadır. Gerek kadro yeterliliği, gerekse trafik ve uzaklık gibi İstanbul’un sorunları nedeni ile ziyaretlerinde sorun oluşabilmektedir. Bazı personellerin ise hizmet verdikleri işyerlerinde tecrübe eksikliğinden kaynaklı olarak sorunlar yaşanmaktadır. İşyerleri İstanbul OSGB Firmalarından hizmet alırken sözleşmede yazan tutardan daha çok personellerin bilgisine, tecrübesine, şirket konumlarının işyerlerine uzaklıklarını ve sözleşme yaptıkları OSGB şirketinin ne kadar kurumsal olduğuna ve ne kadar kaliteli hizmet verdiklerine dikkat etmelidirler. OSGB şirketinin sunduğu referanslarla iletişime geçerek onlardan aldıkları hizmet hakkında bilgi alabilirler.

  İstanbul OSGB firmaları arasında lider konumda olan Acar OSGB A.Ş. az tehlikeli, tehlikeli ve çok tehlikeli sınıflarda yer alan tüm işyerlerinde uzman sertifikalı ve deneyimli kadrosuyla hizmet vermektedir. İstanbul’da birçok şirkete verdiği hizmet ile kendine referans kazandırmış ve kalitesini duyurmuştur.

  İş Sağlığı ve Güvenliği Nedir?

  İş Sağlığı ve Güvenliği tanım olarak, çalışanların işyerinde işlerini yürütürken yaşanabilecek çeşitli sağlık sorunlarına sebebiyet verebilen durumlardan korunmalarını amaçlayan sistemli ve bilimsel çalışmadır.

  İş sağlığı ve güvenliği, çalışanların iş kazaları ve meslek hastalıklarından korunmaları ve aynı zamanda ruh ve bedenen bütünlüğün sağlanmasını amaçlayan ana görevdir. İşyerlerinde oluşabilecek iş kazalarını ve meslek hastalıklarını önlemesi ile işyerlerinde üretimin durması veya aksaklıya uğramasını engeller ve bunun sonucu ile üretimin verimli olmasını sağlamaktadır. İşyerlerinde alınan önlemler ile iş kazalarından ve güvensiz sağlıksız çalışma ortamlarında oluşabilecek makina sorunları, patlamalar ve yangınlar gibi işletmeye maddi ve manevi zarara sokabilecek sorunlardan da işletme güvenliği sağlanmış olacaktır.

  Acar Ortak Sağlık ve Güvenlik Birimi A.Ş.’nden OSGB hizmeti hakkında detaylı bilgi ve hizmet almak için web sitelerini ziyaret edebilirsiniz.

  Acar OSGB
  Acar Ortak Sağlık ve Güvenlik Birimi