Türk Denizcilik Portalı ve Denizcilik Firma Rehberi
TurkDenizcilik.com


Eker Yelken Takımı’ndan Uluslararası Arenada Büyük Bir Başarı Daha

  Eker Yelken Takımı’ndan Uluslararası Arenada Büyük Bir Başarı Daha

  Türk sporunun en büyük destekçilerinden Eker, yelken takımlarıyla uluslararası başarılar kazanmaya devam ediyor. Eker Yelken Takımı, “Eker Kaymak” teknesiyle birlikte katıldığı J/70 Midwinter Şampiyonası’nda Corinhtian Sınıfı’nın birincisi oldu. Eker Yelken Takımı, bu başarısı ile Monako’da yapılacak olan 2021 Dünya Şampiyonası’na da katılmaya hak kazandı.

  Gerçekleştirdiği spor organizasyonları, spor sponsorlukları ve çalışanlarının oluşturduğu takımlarla spor ekosistemine önemli katkılarda bulunan Eker Süt Ürünleri, yelken dünyasının en önemli organizasyonlarından biri olan 2020 J/70 Midwinter Şampiyonası’nda çok büyük bir başarı kazandı.

  Amerika’nın en önemli üç yelken yarışından birinde birinci oldu

  Coral Reef Yacht Club ev sahipliğinde Amerika Birleşik Devletleri’nin Miami kentinde gerçekleştirilen organizasyon, Amerika’daki en önemli üç yelken yarışından biri olarak gösteriliyor. Bu şampiyonada sınıf birincisi olan Eker Yelken Takımı 2020 yılına güzel bir başlangıç yapmış oldu.

  Takımın dümencisi Eker Süt Ürünleri Genel Müdürü Ahmet Eker

  2020 J/70 Midwinter Şampiyonası’nda Corinthian Sınıfı birincisi olarak 2021 Dünya Şampiyonası’na katılma hakkı da kazanan takımın dümenciliğini ise Eker Süt Ürünleri Genel Müdürü Ahmet Eker yaptı. Takımda kendisiyle birlikte Burak Zengin, Bilge Kerem Özkan ve Yaşar Doğa Arıbaş yer aldı.

  Hava şartları ve denizin durumu sebebiyle çok keyifli bir yarış serüveni geçiren Eker Yelken Takımı, bu yarış sayesinde Dünya Şampiyonası ve Avrupa Şampiyonası için de önemli bir hazırlık yapmış oldu.

  Corinthian Sınıfı’nda elde ettiği birincilik ile 2021 yılında Monako’da gerçekleştirilecek olan Dünya Şampiyonası’nda katılma hakkı da elde eden Eker Kaymak, sadece amatör sporcuların yer aldığı yarışı, genel klasmanda ise 19. sırada tamamladı.