Türk Denizcilik Portalı ve Denizcilik Firma Rehberi
TurkDenizcilik.com


Ditaş Denizcilik

ADRES
Altunizade Mah. Kısıklı Cad. No:26 34662 Üsküdar / İSTANBUL
FAKS
(0216) 554 62 96 (4 hat)
FİRMA HAKKINDA
FOTO GALERİ
VİDEO
KONUM

DİTAŞ Deniz İşletmeciliği ve Tankerciliği A.Ş. muhtelif tonaj ve evsafta deniz tankerleri satın alarak, inşaa ettirerek veya kiralayarak bunları yurtiçi ve/veya uluslar arası ham petrol ve petrol ürünlerinin deniz nakliyatında kullanmak amacıyla, TPAO, İPRAŞ ve Türk Donanma Vakfı tarafından 16.03.1974 tarihinde İstanbul’ da kurulmuştur.

Kurucu ortaklardan Türk Donanma Vakfı, TSKGV-Türk Silahli Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı’ na, İPRAŞ ise TÜPRAŞ-Türkiye Petrol Rafinerileri A.Ş.’ne dönüşmüştür.

Şirketin hukuki yapısında zaman içinde yapılan düzenlemeler kapsamında değişiklikler meydana gelmiş ve 25.11.1993 tarihinde Özelleştirme İdaresi Başkanlığı’na bağlanmıştır. Şirketin Özelleştirme İdaresi Başkanlığına ait % 50,98 lik hissesinin ise 22.10.2002 tarihinde TÜPRAŞ tarafından satın alınması sonucunda TÜPRAŞ’ ın bağlı ortaklığı statüsüne kavuşulmuştur.

TÜPRAŞ’ ın %51 oranındaki hissesinin 26.01.2006 tarihinde Enerji yatırımları A.Ş. tarafından satın alınması ile birlikte KOÇ Topluluğu Şirketlerine dahil olmuştur.

Ditaş Denizcilik Ditaş Denizcilik Ditaş Denizcilik Ditaş Denizcilik Ditaş Denizcilik Ditaş Denizcilik Ditaş Denizcilik Ditaş Denizcilik Ditaş Denizcilik Ditaş Denizcilik

Henüz video eklenmemiş.