Türk Denizcilik Portalı ve Denizcilik Firma Rehberi
TurkDenizcilik.com


Cemre’den DEME’ye İlk SOV Gemisi

  Cemre Tersanesi Belçikalı DEME için Rüzgar Türbini Destek Gemisi için Keel Laying töreni düzenlendi.

  Cemre’den DEME’ye İlk SOV Gemisi

  Cemre Tersanesi Belçikalı DEME’nin Açık Deniz Rüzgâr Türbini Desteği için inşa edilen ilk Servis Operasyon Gemisi’ne  Keel Laying töreni düzenlendi.

  Cemre Tersanesi’nde DEME için inşa edilen Rüzgar Türbini Destek Gemisi için Keel Laying ( gemi omurgasının kızağa konması ) gerçekleştirildi.

  SOV ( servis hizmet deniz aracı ) olarak hizmet verecek olan gemi, Belçikalı DEME için inşa edilen ilk servis operasyon gemisi olacak. Gemi çift kabuklu özel tasarımı sayesinde zorlu okyanus koşullarında dahi stabilitesini koruyabiliyor.

  Cemre Shipyard
  Cemre Shipyard

  Tam paket için fırsat
  Denizcilik Dergisi’nin DEME kaynaklarından edindiği bilgiye göre, uzun zamandır offshore rüzgar tribünü endüstrisinde kurulumdan işletmeye kadar tam paket hizmet vermeyi planlayan firma bunun için ilk kez rüzgar türbini destek gemisi inşa ettirme kararı aldı.

  Vuyk Engineering Rotterdam and Marin tarafından tasarlanan gemide, personelin güvenlik ve rahatı ön planda tutuldu. 2.5 metreden yüksek dalgalar sırasında bile transfer yapabilecek gemi tek seferde 24 personeli ulaştırabilecek.

  İlk kez DP2 sertifikası
  60 metre uzunluğundaki gemi, bir SOV aracı olarak da dünyada ilk kez DP2 (dynamic positioning 2) sertifikasına sahip olacak.