Türk Denizcilik Portalı ve Denizcilik Firma Rehberi
TurkDenizcilik.com


Bosch Rexroth, İstanbul’da Yetkili Marine Servis Merkezi açtı

  Bosch Rexroth, İstanbul’da Yetkili Marine Servis Merkezi açtı

  Bosch Rexroth’un, tersane ve limanların yakınında konumlandırılan yetkili Uzmanlık Merkezleri, iki zamanlı dizel marine motorlarının hidrolik sistemleri için bakım ve klaslama çalışmalarını hızlı ve düşük maliyetle yapıyor.

  Bosch Rexroth, denizcilik alanında verdiği hizmetlerin kapsamını küresel ölçekte daha da genişletiyor ve sürekli tedarik zincirlerini kullanarak, büyük dizel gemi motorlarına ait pompa ve FIVA valflerinin bakım ve onarım işlemlerini klaslama garantili olarak gerçekleştiriyor.

  Kuzey Avrupa (Hamburg-Almanya), Asya (Şanghay-Çin ve Busan-Kore) ve Kuzey Amerika’da (Houston-ABD) bulunan kendisine ait Marine Servis Merkezlerinde çok büyük deneyimler kazanan Bosch Rexroth, artık Akdeniz (İstanbul-Türkiye) ve Güneydoğu Asya (Singapur) lokasyonlarında da hizmet vermeye başladı.

  Denizcilik sektörünün özel ihtiyaçlarına odaklanan hizmet anlayışına sahip Marine Servis Merkezleri, tersane yakınındaki (en az 24 saat ulaşım mesafeli) iç tedarik zincirleri ve antrepoları, orijinal parçaların makul fiyatlarla hızlı bir şekilde temin edilmesini ve klaslama şartlarına uygun inceleme ve bakım işlemlerinin yapılmasını; özel eğitimli personel ile klaslama kuruluşlarının belirlediği kesin kurallara uygunluk gösterilmesini sağlıyor.

  Özellikle iki zamanlı dizel marine motorları (makineleri) için, FIVA valfleri ve pompalar, sistem açısından son derece kritik parçalar olduğundan, havuzlama süresinin planlanmamış olması maliyetleri büyük oranda artırabiliyor. Rexroth, dünya genelindeki en önemli limanlara yakın konumda bulunan yetkili onarım merkezlerindeki hizmet odaklı denizcilik uzmanlığını kullanarak, faal denizcilik müşterilerine, test raporları dâhil olmak üzere tüm gerekli işleri ‘tam zamanında’ sunabiliyor.

  İyi fiyat ve birinci sınıf hizmet

  Denizcilik alanına odaklı hizmet anlayışını benimseyen Bosch Rexroth, dünyanın dört bir yanında hidrolik komponentlerin yetkili bakım ve onarımını yüksek kalitede standartları çerçevesinde yapabilecek öncü tedarikçi konumunda bulunuyor.

  Müşteriler, Rexroth komponentlerine yönelik özel altyapıdan ve kullanım ömrü boyunca sağlanabilecek kapsamlı servis anlayışından faydalanıyor. Dünya genelindeki tüm işler için irtibat kurulabilecek müşteri sorumlusu; kendi tedarik zinciri bulunan küresel servis ağı, orijinal parçaların kullanılması, Rexroth ‘Yenileme’ garantisi, motor imalatçıları ve klaslama kuruluşlarının tüm kurallarına uygunluk, paketleme, gümrükleme gibi destekler sağlıyor.

  Rexroth, marine servis maliyetlerinin daha tahmin edilebilir ve rasyonel olmasını sağlamak için, bu hizmetleri bizzat işlettiği servisleri ile dünyanın her noktasında global olarak standartlaştırılmış Rexroth fiyat uygulaması üzerinden sunuyor. Müşteriler, Rexroth Marine Servis Merkezleri’nde farklı servis paketleri arasından seçim yapabildiği gibi (Overhaul Flat, Overhaul Light), özel REMAN ve yükseltme paketlerinden oluşan kombinasyonlarını da tercih edebiliyor. Şirket, dünya genelinde 10.000 adetten fazla kullanılan çok yönlü ve yeterliliği kanıtlanmış A4VSO pompaları ya da 250 milyondan fazla yük değişimine dayanabilecek şekilde tasarlanmış FIVA valflerinin kestirimci bakım işlemlerini her zaman sunabiliyor ve böylece gemilerin işletime hazır olmasını sağlıyor.

  Bosch Rexroth Türkiye Hakkında

  Bosch Rexroth AG’nin Türkiye’deki faaliyetleri 1976 yılında Hidropar A.Ş. adıyla başlamış ve Mayıs 2001’den itibaren, Bosch Rexroth Otomasyon San. ve Tic. A.Ş. adıyla devam etmiştir. Gebze’deki satış ofisi ve Bursa’daki seri üretim fabrikasıyla bugün, 120.000 m2′lik bir alan ve 1.000’e yakın çalışan sayısına ulaşmıştır. Bosch Rexroth A.Ş., Gebze’deki tüm satış öncesi ve sonrası mühendislik çalışmalarıyla birlikte sistem tasarım, montajı ve testi, satış sonrası eğitim ve saha servis hizmetleri vermektedir. Bursa’daki seri üretim tesisinde hidrolik uygulamalarda kullanılan valfler ve hidrolik pompalar üretilirken, üretim hacminin %90’ından fazlası Avrupa ve dünya pazarlarına ihraç edilmektedir.

  Bosch Rexroth’un ekonomik, hassas, güvenilir ve enerji tasarrufu sağlayan tahrik ve kontrol teknolojileri her boyuttaki makine ve sistemi hareket ettirebilir. Şirket yenilikçi bileşenlerin yanında müşteriye özel entegre otomasyon çözümleri ve hizmetleri geliştirmek için Mobil Uygulamalar, Makine Uygulamaları ve Mühendisliği ve Fabrika Otomasyonu pazar segmentlerindeki global uygulama deneyimini bir araya getirmektedir. Bosch Rexroth müşterilerine hidrolik, elektrikli tahrik ve kontrol, dişli teknolojileri ve doğrusal hareket ve montaj teknolojilerini tek kaynaktan sunmaktadır. 80’i aşkın ülkedeki lokasyonları ve globalde 31.000 çalışanıyla 2019 yılında yaklaşık 6.2 milyar avro ciro gerçekleştirmiştir.

  Detaylı bilgi için: www.boschrexroth.com.tradresini ziyaret edebilirsiniz.

  Bosch hakkında

  Bosch Grubu, dünyanın önde gelen teknoloji ve servis tedarikçilerinden biridir ve dünya genelinde yaklaşık 400.000 çalışana sahiptir. Şirket, 2019 yılında 77,7 milyar Euro’luk satış gerçekleştirmiştir. Bosch’un faaliyetleri dört sektöre ayrılmaktadır: Mobilite Çözümleri, Sanayi Teknolojileri, Dayanıklı Tüketim Malları ile Enerji ve Bina Teknolojisi. Dünyanın önde gelen IoT şirketlerinden biri olarak Bosch; akıllı evler, akıllı şehirler, ağa bağlı mobilite ve endüstri için yenilikçi çözümler sunmaktadır. Şirket; sensör teknolojisi, yazılım ve hizmet alanlarındaki tecrübesi ve kendi IoT bulutunu kullanarak müşterilerine; ağa bağlı, farklı alanları bir arada bulunduran ve tek bir kaynaktan elde edilen çözümler sunabiliyor. Bosch Grubu’nun stratejik hedefi, ağa bağlı yaşam için inovasyonlar sağlamaktır. Bosch, yenilikçi olan ve büyük bir ilgi gören ürünler ve servislerle dünya genelinde yaşam kalitesini iyileştirmektedir. Kısacası Bosch, “Yaşam için teknoloji” oluşturmaktadır. Bosch Grubu, Robert Bosch GmbH ve 60 ülkedeki 440 bağlı kuruluşu ve bölge şirketinden oluşmaktadır. Satış ve servis ortakları dahil edildiğinde, Bosch’un küresel üretim, mühendislik ve satış ağı neredeyse dünyadaki tüm ülkeleri kapsamaktadır. Şirketin gelecekteki büyümesinin temeli, yenilikçi gücüdür. Bosch, dünya genelinde yaklaşık 125 lokasyonda araştırma ve geliştirme alanında yaklaşık 72.600 çalışana sahiptir.

  Şirket, “Hassas Makine ve Elektrik Mühendisliği Atölyesi” olarak 1886 yılında Robert Bosch (1861-1942) tarafından Stuttgart’ta kurulmuştur. Robert Bosch GmbH’nin özel sahiplik yapısı, şirketin uzun vadede planlama yapmasını ve geleceğini koruma üzere önemli yatırımları yapmasını mümkün kılarak Bosch Grubu’nun girişimci özgürlüğünü garanti eder. Robert Bosch GmbH’nin yüzde 92 hissesi, bir vakıf olan Robert Bosch Stiftung GmbH’ye aittir. Oy haklarının büyük bir çoğunluğu, bir endüstriyel tröst olan Robert Bosch Industrietreuhand KG’de bulunmaktadır. Girişimci sahiplik görevleri, tröst tarafından yürütülmektedir. Geri kalan hisseler, Bosch ailesine ve Robert Bosch GmbH’ye aittir.

  Daha fazla bilgi için www.bosch.comwww.iot.bosch.comwww.bosch-press.comwww.twitter.com/BoschPresse adreslerini ziyaret ediniz.

  Bosch Rexroth
  Bosch Rexroth