Türk Denizcilik Portalı ve Denizcilik Firma Rehberi
TurkDenizcilik.com


Arkas Line

ADRES
Kasap Sokak, Arkas Binası No:2 Esentepe 34394 İstanbul
FAKS
(0212) 213 04 71
FİRMA HAKKINDA
FOTO GALERİ
VİDEO
KONUM

EMES Denizcilik ve Nakliyat A.Ş. ülkemizin ilk Türk bayraklı konteyner hat taşımacılığını gerçekleştirmek amacıyla Temmuz 1996’da kurulmuştur. Ticari unvanı 1 Ocak 2010 tarihi itibariyle “Arkas Konteyner Taşımacılık A.Ş.” olarak değiştirilen EMES Denizcilik ve Nakliyat A.Ş., “Arkas Line” marka adıyla hizmetlerine devam etmektedir.
Arkas Line, Arkas Holding’ in uluslararası taşımacılıktaki 71 yıllık tecrübesini arkasına alarak, filosundaki bir kısmı Arkas’a ait olan ve çoğunluğu Türk bayraklı 41 konteyner gemisi ile Karadeniz, Akdeniz ve Batı Afrika limanları arasında düzenli hat taşımacılığı yapıyor.
Faaliyetlerine, Türk limanlarına uğramayan büyük tonajlı gemilere malları aktarmak ve bu gemilerden inen yükleri taşımak üzerine kurulu feeder servisi ile başlayan Arkas Konteyner Taşımacılık A.Ş. ( Arkas Line ) bugün, gelişen ve büyüyen pazarın oluşturduğu ihracat ve ithalat taleplerini karşılamak üzere, bünyesinde “open top”, “high cube”, “flatrack”, “paletwide” ve “reefer” gibi özel ekipmanları da barındıran yaklaşık 130.864 TEU’luk konteyner parkı ile düzenli olarak hat servisi sağlamaktadır. Feedering servisi, Emes Feedering S.A.M şirketi bünyesinde devam etmektedir.
Türk bayraklı gemilerle verilen servislerde, kabotaj sınırlaması olmadığından Türk limanları arasındaki konteyner hareketleri, en güvenli şekilde gerçekleştirilmektedir.

Şirketimiz bünyesinde ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi, ISO 14001:2015 Çevre Yönetim Sistemi ve OHSAS 18001:2007 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sisteminden oluşan Entegre Yönetim Sistemi kurulu bulunmaktadır.

Arkas Line Arkas Line

Henüz video eklenmemiş.